opatrunek ze srebrem

Opatrunki ze srebrem. Dlaczego warto je mieć?

Wiele osób zapewne słyszało już o dobroczynnym działaniu opatrunków ze srebrem. Nie każdy jednak wie, czym są te produkty i w jakich problemach, okolicznościach mogą pomóc. Spieszymy z wyjaśnieniami!

O opatrunku ze srebrem słów kilka

Opatrunek ze srebrem, jak sama nazwa wskazuje, zawiera srebro jonowe. Jony srebra na siateczce opatrunku uwalniają się w wilgotnym środowisku, jakim jest bezdyskusyjnie świeżą rana. Srebro od dawna było wykorzystywane w medycynie. Zauważono, że wykazuje ono działanie bakteriobójcze i antyseptycznie. ZMniejsza kolonizację bakteryjną, przez co nie tylko ułatwia leczenie rany, ale i zapobiega niebezpiecznym konsekwencjom, takim jak zakażenie.

Kiedy warto użyć opatrunku ze srebrem?

Opatrunki ze srebrem są szczególnie zalecane w przypadku ciężko gojących się rany, również tych, w których widać objawy ostrej infekcji. Diabetycy często mają niestety do czynienia z różnego rodzaju skaleczeniami, zadrapaniami na ciele. Wówczas bardzo przydatne okazują się być właśnie opatrunki ze srebrem. Nie są one drogie, o czym można się przekonać zaglądając do asortymentu sklepów internetowych. W ofercie znaleźć można nie tylko plastry ze srebrem o standardowych, kwadratowych bądź prostokątnych kształtach, ale także wyjątkowo przydatne i komfortowe w noszeniu opatrunki np. na łokieć.

Rany, skaleczenia, zadrapania, otarcia powstają w najmniej oczekiwanych momentach. Warto zatem mieć pod ręką skuteczną ochronę w postaci opatrunków ze srebrem.