dziewczynka czyta ksiazke o cukrzycy

Książki na temat cukrzycy dla dzieci

Cukrzyca to podstępna, przewlekła choroba, która atakuje osoby dorosłe oraz dzieci. Maluchom szczególnie trudno jest zrozumieć, dlaczego nie mogą jeść określonych składników i artykułów spożywczych, tak jak ich rówieśnicy, prowadzić takiego samego trybu życia czy też nakłuwania opuszek palców w celu zebrania próbki do analizy poziomu cukru. Warto im pomóc, podsuwając im lekturę, przeznaczoną właśnie dla maluchów z cukrzycą, a jeśli nie potrafią jeszcze czytać, to zapoznać go z jej treścią.

Lektury dla małych diabetyków

Książki terapeutyczne, poradniki to propozycje dla nieco większych dzieci oraz ich rodziców, natomiast bajki i opowiadania przeznaczone są dla najmłodszych diabetyków. Celem tego typu lektur jest w prosty i jasny sposób przekazanie najważniejszych informacji o chorobie: jej objawach, przebiegu, dolegliwościach. Książki o cukrzycy dla maluchów mają charakter edukacyjny, pomagają oswoić się z cukrzycą. Pokazują, że dzięki niewielkim ograniczeniom i stosowaniu się do zasad, można prowadzić długie, atrakcyjne i wesołe życie. Lektury w przyjemnym sposób wskazują także jak się zachowywać, jakich reguł należy przestrzegać, by cukrzyca była pod kontrolą. Książki dla dzieci na temat cukrzycy dodają otuchy, nadziei. Dzięki podanym w atrakcyjny sposób historiom: insulina, strzykawka, igła nie są już straszne, a robienie nakłuć na opuszkach palców nie spędza już snu z powiek. Skoro bohater książki się z nimi zmierzył, to dlaczego czytelnik nie miałby również sobie z nimi poradzić!

Lektury dla cukrzyków pomagają nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom, rodzinom, opiekunom, nauczycielom. Napisane przez specjalistów książki pomagają przezwyciężyć lęk przed chorobą, a także zrozumieć wszystkie jej aspekty.