krem do rąk

3 produkty, które diabetycy powinni mieć zawsze przy sobie

Diabetycy stale narażeni są na szereg niepozornie wyglądających zagrożeń. Skaleczenia, zadrapania, otarcia, to wszystko dla zdrowego człowieka nie stanowi poważnego problemu. Niestety dla osób chorych na cukrzycę już tak. Każda najdrobniejsza rana może bowiem szybko ulec zakażeniu. Co warto zatem mieć zawsze przy sobie, by czuć się bezpiecznie?

Plastry ze srebrem

Opatrunki i plastry ze srebrem warto mieć zawsze w zasięgu ręki tudzież w torebce czy aktówce. Osoby chore na cukrzycę mają wyjątkowo delikatną skórę, skłonną do podrażnień i otarć. Co więcej, mają zaburzone czucie, dlatego wiele skaleczeń pozostaje niezauważonych. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Każdą nawet najdrobniejszą ranę należy przemyć wodą, zdezynfekować i zabezpieczyć za pomocą specjalistycznego plastra ze srebrem.

Waciki do dezynfekcji

Diabetycy regularnie nakłuwają opuszki palców w celu pobrania próbki krwi do analizy poziomu cukru. Jest to dość uciążliwe, jednak niestety konieczne, by stale kontrolować stan cukru i czuć się bezpiecznie. Aby jednak działanie to było w pełni sterylne, warto mieć przy sobie waciki do dezynfekcji. Te drobne akcesoria nie zajmują wiele miejsca, a zabezpieczają i dezynfekują miejsce nakłucia.

Krem do rąk

Kremy do rąk przydadzą się w każdej chwili, bowiem skóra osób chorych jest wyjątkowo sucha. Aby zachować odpowiedni poziom nawilżenia warto mieć ten kosmetyk przy sobie. Dłonie są szczególnie narażone na powstawanie ran, ze względu na regularne nakłucia. Poza tym przy częstym myciu rąk skóra jest coraz bardziej przesuszona, a w konsekwencji zaczyna boleć, pękać. Warto zatem zapobiegać takim sytuacjom i schować do torebki czy walizki mały krem do rąk dla diabetyków z dodatkiem mocznika, która pomoże w walce z dolegliwościami skóry.