czy herbata jest zdrowa

Czy picie herbaty jest zdrowe?

Czy herbata jest zdrowa? Wbrew pozorom odpowiedzi na to pytanie poszukują nie tylko miłośnicy tego napoju. Na temat herbacianych naparów powoli zaczynają krążyć już legendy. Herbata nadawania, odwadnia… a oczywiście ile ludzi tyle opinii. Najwyższa pora rozwiać więc wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć, czy herbata jest szkodliwa. 

Wiele osób po kubek ulubionej gorącej herbaty sięga z olbrzymią przyjemnością. Niejednokrotnie jednak nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele dobroczynnych składników i właściwości dostarczają do swojego organizmu. Herbata oprócz tego, że pobudza, doskonale nawadnia. Należy pamiętać jednak o tym, aby przede wszystkim pić racjonalne ilości naparów.

Wpływ herbaty na zdrowie

W związku z tym, że herbata zawiera teinę nie należy pić więcej niż 6-7 filiżanek herbaty w ciągu godziny. Wydaje się jednak, że spożycie takich ilości naparów będzie dla większości z nas zadaniem niewykonalnym – nawet pomimo tego, że obecnie herbaty dostępne są niemal na każdym kroku. Doskonałej jakości herbaty spotkać można nie tylko w marketach czy kawiarniach, ale również automatach. Na stronie internetowej automatyvending.waw.pl dostępne są maszyny na sprzedaż i wynajem. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że niektóre rodzaje herbat w tym m.in. zielona herbata są źródłem antyoksydantów, które wpływają na stan i wygląd naszej cery. Więcej informacji o właściwościach zielonej herbaty znajdziesz tutaj. To oczywiście jeszcze nie wszystkie zalety jakie niesie ze sobą regularne picie herbaty. Czy herbata jest zdrowa? Oto kilka kolejnych właściwości: 

  • herbata wzmacnia zęby i dziąsła (dzięki zawartości fluoru), 
  • dba o naszą sylwetkę (nie zawiera żadnych kalorii),
  • obniża poziom złego cholesterolu, 
  • redukuje nadmiar cukru

W zależności od rodzaju herbata dostarcza organizmowi innych składników odżywczych. Oprócz walorów smakowych, zachwyca również wpływem na nasze zdrowie. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby nawet kilka razy dziennie sięgnąć po filiżankę ulubionej herbaty i delektować się jej smakiem i aromatem!