Czym jest herbata turkusowa?

Herbata turkusowa inaczej nazywana bywa również herbatą niebieską lub oolong. Ten rodzaj chińskiej herbaty olbrzymią popularność zdobył głównie dzięki dobroczynnym właściwościom zdrowotnym. Dlaczego warto regularnie pić herbatę turkusową? Jak ją parzyć?

Co trzeba wiedzieć o herbacie turkusowej?

Zacznijmy jednak od początku. Herbata turkusowa to ta, która uprawiana jest w chińskiej prowincji Fujian. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że herbata oolong jest prawdziwą skarbnicą cennych witamin, np. A,C,E, a także minerałów, jak chociażby wapń i fosfor. Na tym jednak nie koniec. Herbata oolong okaże się niezastąpiona, jeśli chodzi o redukcję masy ciała. Dlatego też z pewnością docenią ją osoby, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub marzą o tym, aby przez cały rok móc cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką. Jest to możliwie dzięki katechinom i kofeinie.

Co ważne, herbata turkusowa świetnie poradzi sobie z chorobami serca i ochroną naczyń krwionośnych. Ponadto działa przeciwutleniająco, przeciwbakteryjnie i reguluje poziom cukru i insuliny we krwi. Wzmacnia dodatkowo układ odpornościowy. Warto wspomnieć również, że herbata turkusowa ma dodatkowo działanie przeciwnowotworowe. Chroni jednocześnie kości i zęby. Inne właściwości turkusowej herbaty, o których należy wspomnieć to:

  • korzystne działanie na skórę,
  • pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej,
  • mogą sięgać po nią cukrzycy.

Jednak, aby herbata turkusowa faktycznie mogła spełniać swoje zadanie, należy pamiętać i przestrzegać zasad odpowiedniego parzenia. Otóż herbatę turkusową lub inaczej herbatę oolong należy parzyć w wodzie o temperaturze około 90 st. Celsjusza, czyli około 2 minuty od zagotowania. Z kolei czas parzenia to około 2-4 minuty, a po upływie tego czasu należy pamiętać o tym, aby liście oddzielić od naparu. Maksymalna ilość zaparzania to około 3 razy.

Herbata oolong jest prawdziwą skarbnicą drogocennych składników i substancji odżywczych. Oprócz tego, że doskonale wpływa na zdrowie ma również znaczący wpływ na stan i wygląd skóry, a także nasze samopoczucie. Herbata turkusowa to jeden z tych produktów, który bez trudu znaleźć można zarówno w internetowych, jak i stacjonarnych sklepach z herbatą. Sklep internetowy jest gwarancją mieszanek herbat najwyższej jakości. Tym sposobem klienci mogą każdego dnia na nowo odkrywać niepowtarzalny świat herbat i kaw, ich smaki i aromat. To gratka nie tylko dla miłośników herbacianych naparów, ale również wszystkich, którzy w codziennym życiu cenią sobie smak i jakość.