krem do twarzy delikatny

Jak wybrać krem do twarzy dla diabetyka?

Skóra osób z cukrzycą jest bardzo delikatna i szczególnie narażona na podrażnienia, przesuszenie, zaczerwienienie, rogowacenie. W związku z tym wymaga odpowiedniej, niestandardowej pielęgnacji, a co za tym idzie, przemyślanego doboru kosmetyków, takich jak krem do twarzy.

Jaki krem do twarzy będzie najlepszy?

Kremy do twarzy w przypadku osób dotkniętych cukrzycą muszą spełniać szereg funkcji, takich jak: intensywne nawilżanie, łagodzenie, kojenie, wspomaganie gojenia ran, otarć, drobnych skaleczeń, wspomaganie procesu regeneracji naskórka, ochrona przed utratą wilgoci, uzupełnianie lipidów skóry, redukowanie świądu, swędzenia, pieczenia, redukowanie podrażnień, równoważenie flory bakteryjnej, ujędrnianie, wzmacnianie spoistości naskórka.

Jak widać, zadania, które musi spełnić krem do twarzy dla cukrzyków są zaawansowane. W przypadku skóry diabetyków nie wystarczy zwykły krem do twarzy z drogerii. Co więcej, ilość substancji zapachowych oraz szkodliwych składników może dodatkowo zaszkodzić, tj. podrażnić i tak bardzo delikatną skórę osoby chorej na cukrzycę. Zdecydowanie warto zainwestować zatem w kosmetyki sprawdzone, atestowane, pochodzące ze znanych sklepów internetowych, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że produkty te spełnią wszystkie te zadania wymienione powyżej.