podróż cukrzyca

Podróż z cukrzycą. Co warto mieć przy sobie?

Wakacje to czas odpoczynku, odprężenia i relaksu. Dla osób chorych na cukrzycę to także moment beztroski, o ile odpowiednio przygotują się do podróży. Co powinno zatem znaleźć się w bagażu diabetyka?

Leki i akcesoria

Bezdyskusyjnie, leki oraz akcesoria takie, jakie jak glukometr, baterie do glukometru, paski testowe, gaziki do dezynfekcji oraz naturalnie insulina w odpowiednim pojemniku, powinny znaleźć się w torbie podróżnej diabetyka.

Bransoletki dla cukrzyków

Bransoletki dla cukrzyków oczywiście powinny znaleźć się na nadgarstku podróżnika. Te niewielkie akcesoria mają w sobie wielką moc. Mogą nawet uratować życie, dlatego nie wolno o nich zapominać!

Odpowiednie obuwie

W czasie wakacji duża część atrakcji jest odwiedzana pieszo. Koniecznie zatem w torbie podróżnej powinny znaleźć się specjalistyczne, wygodne buty dla osób chorych na cukrzycę. Są one odpowiednio wyprofilowane, mają wzmocnioną podeszwę, by chronić delikatne stopy diabetyków.

Żel antybakteryjny

W podróży bardzo przydaje się dobry żel antybakteryjny. W końcu dotykamy wówczas bardzo wielu przedmiotów: klamek, uchwytów, a nie zawsze w pobliżu znajduje się miejsce, gdzie można umyć ręce.