cukrzyca Insulin Pump System

Dlaczego warto kupić MiniMed 630G Insulin Pump System?

W poprzednim wpisie przybliżyliśmy nieco informacji na temat pompy insulinowej Medtronic MiniMed 630G Insulin Pump System. Dziś rozwiniemy ten temat i powiemy, dlaczego warto się zdecydować na ten model pompy.

MiniMed 630G Insulin Pump System stale monitoruje trendy w zmianie poziomu cukry. Gdy występuje tendencja spadkowa lub zwyżkowa, 30 min wcześniej system wysyła powiadomienie, dając tym sposobem pacjentowi czas na odpowiednią reakcję.

W każdym momencie można także sprawdzić jaki jest poziom aktywnej insuliny we krwi, co znacznie pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glukozy i zredukowaniu bądź zwiększeniu bolusa insuliny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

System MiniMed umożliwia również dostosowanie dawek podstawowych i dawek bolusów do rytmu pacjenta, co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Pompa insulinowa pozwala na dawkowanie insuliny z dokładnością do 0,025 jednostki.

Wraz z pompą insulinową pacjent otrzymuje także CONTOUR®NEXT LINK 2.4 METER – podręczny glukometr, który bezprzewodowo przesyła dane do pompy insulinowej. Sprawdza tym samym poprawną kalibrację CGM. Ponadto przesyła dane do CareLink – darmowego programu dostępnego przez internet, gdzie dane pacjenta są gromadzone i przekształcane w wykresy. Dzięki tej opcji cukrzyk ma możliwość sprawdzenia przebiegu swojej choroby, a także wpływu jedzenia, ćwiczeń i innych aktywności na jego zdrowie.

Poza wymienionymi funkcjami, MiniMed 630G Insulin Pump System dysponuje kolorowym wyświetlaczem, z dostosowywanom jasnością. Produkt jest także wodoodporny.

Wbudowany CGM (Continuous Glukose Monitoring) przesyła co 5 min informacje o poziomie glukozy do pompy i współpracuje ze SMARTGUARD™ TECHNOLOGY w utrzymaniu prawidłowego jej poziomu.