Opatrunek z alginianu wapnia

Opatrunek z alginianu wapnia to skuteczny sposób na oczyszczanie ran zakażonych, silnie sączących, pooperacyjnych i stopy cukrzyka.

Opatrunek z alginianu wapnia to specjalistyczny produkt przeznaczony do oczyszczania i przyspieszania procesu gojenia ran. W szczególności ten typ opatrunków polecany jest do zabezpieczania:

  • ran silnie sączących i silnie krwawiących;
  • ran głębokich i szczelinowych;
  • ran zakażonych;
  • owrzodzeń;
  • odleżyn;
  • oparzeń 2-giego stopnia;
  • stopy cukrzycowej.

Opatrunek z alginianu wapnia dostępny jest w formie tradycyjnego kompresu lub tamponady, która idealnie sprawdza się w przypadku leczenia ran bardzo głębokich i szczelinowych. To, co wyróżnia opatrunki z alginianiu wapnia to przede wszystkim ich ogromna chłonność. Wysięk natychmiast zamieniany jest w żel, co stwarza doskonały mikroklimat do gojenia się rany i minimalizuje ryzyko bolesnego odklejania opatrunku od rany. 

Opatrunki z alginianiu wapnia

W ofercie aptek znaleźć można bardzo chłonne opatrunki z alginianem wapnia oraz dodatkiem srebra. Takie połączenie gwarantuje działanie przeciwbakteryjne i silnie oczyszczające. To w efekcie wpływa na szybsze gojenie się ran, nawet tych zakażonych i bardzo głębokich. Opatrunek z alginianu wapnia z dodatkiem srebra dopasowuje się do kształtu rany, wypełnia ją i zapobiega przed nadmiernym wysuszeniem. Dzięki temu, że po zetknięciu z wysiękiem zamienia się w żel, tym samym stwarza optymalne, wilgotne środowisko, które sprzyja szybszemu gojeniu się wszelkiego rodzaju ran. W naszej ofercie Klienci znajdą opatrunki z alginianem wapnia i srebrem sygnowane logiem znanych i cenionych producentów, takich jak Lohmann&Rauscher, które są gwarantem wysokiej jakości i skuteczności działania.