leczenie insuliną

Leczenie cukrzycy insuliną

Leczenie cukrzycy przy wykorzystaniu insuliny stosuje się w przypadku pacjentów cierpiących na cukrzycę typu I, jak również u osób z cukrzycą typu II, u których nie działają leki przeciwcukrzycowe. Dla chorych dostępne są różne rodzaje insuliny: o krótkim czasie działania jak również te o przedłużonym czasie działania. Ich użycie dostosowuje się do sytuacji chorego. Zastrzyki z insuliny stosuje się:

  • gdy organizm nie produkuje lub produkuje jej zbyt mało;
  • występują zaburzenia przemiany materii, co powoduje pojawianie się acetonu w moczu;
  • wątroba lub nerki nie działają poprawnie;
  • kobieta jest w ciąży.

Obecnie najczęściej stosuje się pióra insulinowe do podawania insuliny lub pompy insulinowe. Budowa penów przypomina właśnie zwykłe klasyczne pióra. Zazwyczaj insulinę podaje się w brzuch lub udo. Pompy insulinowe są z kolei bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i tych, którzy… bywają zapominalscy!

Innymi sposobami na leczenie cukrzycy są: glukagon lub też przeszczep trzustki. Metody te przeznaczone są osób, którym inne metody nie pomagają. Jak widać metod leczenia jest całkiem sporo i z całą pewnością dla każdego chorego znajdzie się rozwiązanie.