cukrzyca pompa insulinowa Medtronic

Poznaj MiniMed 630G Insulin Pump System

MiniMed 630G Insulin Pump System to nowoczesna pompa insulinowa Medtronic, która zapewni pacjentowi ze zdiagnozowaną cukrzycą nie tylko odpowiednie dawki leku, ale też zapewni komfort i poczucie bezpieczeństwa, reagując na wszystkie zmiany poziomu glukozy we krwi.
Cukrzyca typu I i późniejsze stadia cukrzycy typu II wiążą się nierozerwalnie z koniecznością przyjmowania przez pacjenta insuliny. Dwie opcje jej administracji do organizmu to: pen i pompa insulinowa. Podawanie insuliny w penie jest proste, wygodne i popularne wśród pacjentów, jednak pompa insulinowa oferuje poza aplikowaniem insuliny, wiele opcji ułatwiających kontrolę choroby.

MiniMed 630G Insulin Pump System to nowa pompa insulinowa Madtronic, która posiada wiele dodatkowych funkcji przydatnych zwłaszcza cukrzykom, którzy mają problemy z utrzymaniem odpowiedniego, stałego poziomu glukozy we krwi.

Pompa insulinowa Medtronic oferuje poniższe możliwości:
SMARTGUARD™ TECHNOLOGY:

  • wcześniejsze powiadomienia;
  • obserwowanie insuliny aktywnej;
  • spersonalizowane ustawienia dawek podstawowych i dawek bolusów;
  • ciągły pomiar glukozy.

SMARTGUARD™ TECHNOLOGY to system czuwający nad obniżaniem się poziomu glukozy we krwi. Jeśli ta spada zbyt nisko, a pacjent nie reaguje na włączający się wtedy alarm, pompa zaprzestaje podawania insuliny, żeby uchronić jej posiadacza przed hipoglikemią i wszystkimi jej następstwami. Gdy poziom glukozy wróci do normy SMARTGUARD™ TECHNOLOGY przywraca podawanie insuliny.

O tym, jakie są zalety pompy insulinowej Medtronic oraz dlaczego warto kupić MiniMed 630G, napiszemy w następnym wpisie!